Co je to slinutý karbid? - výkup slinuteho karbidu

slinutý karbid výkup, výkup slinuteho karbidu, vykup karbidu, slinute karbidy

Slinutý karbid nebo taktéže karbid wolframu (WC), je bezkyslíkatá keramická látka, vyznačující se vysokou tvrdostí. Skládá se z uhlíku a wolframu a ve strojírenství se často nazývá prostě karbid.
Vlastnosti:
Karbid wolframu má velmi vysokou hustotu 15,8 g/cm3, dobrou elektrickou vodivost a teplota tání je 2 870 °C. Tvrdost je 8,5 - 9 Mohsovy stupnice, srovnatelná s korundem. Vzniká jako šedý prášek, který lze lisovat a slinovat, případně s podílem kobaltu a niklu. Slinutý karbid je černošedý a dá se vyleštit do vysokého lesku. Dá se však brousit a leštit jen pomocí nejtvrdších materiálů, jako je karbid křemíku nebo diamant. Vedle karbidu se užívá také semikarbid wolframu (W2C).

Užití
Karbid se užívá jako brusivo, ve slinuté formě na výrobu břitů a celých řezných nástrojů. Nástroje s karbidovým břitem vytvářejí lepší povrch, mohou pracovat při vyšších teplotách a dají se jimi obrábět i velmi tvrdé oceli. Větší řezné nástroje (vrtáky, soustružnické nože, frézy a podobně) se vyrábějí z oceli a karbidové destičky se na ně upevňují pájením. Nástroje a destičky ze slinutého karbidu wolframu uvedla na trh po roce 1920 německá firma Krupp pod obchodním názvem WiDia, který se u nás i dnes občas užívá („vidiák“). Slinutý karbid wolframu se dále používá na hroty protipancéřových projektilů, na výrobu kuliček do psacích per a nově i na výrobu šperků, hlavně pánských snubních prstenů


Vykupujeme veškeré SK plátky značky Koroloy, Pramet, Walter, Boehlerit, Sandvik, Iscar, Seco, Mitsubishi Carbide a jiné

Převzetí materiálu: zdarma kdekoliv v ČR,SR

Platba za materiál: dle domluvy ihned hotově nebo on-line CS, KB s možností úhrady v EUR

RYCHLÝ KONTAKT:
TEL:. (+420) 722086304
E-MAIL: NAKUP@VYKUPTVRDOKOVU.CZ

 302 Found

Found

The document has moved here.

výkup tvrdokovu:

Výkup hss (rychlořezná ocel)

přidat inzerát zdarma